Особливості масштабування в 3Ds Max

         Всім привіт. В даному відео ви дізнаєтеся про особливості масштабування в програмі 3Ds Max.

 

         Для початку розглянемо, в чому полягають дані особливості. Створимо plane і зробимо його копію, яку за допомогою інструменту масштабування трохи зменшимо. Якщо на наступних етапах застосувати який-небудь модифікатор, наприклад shell, то можна помітити, що значення величин і розмірів в параметрах модифікатора не відповідають реальним значенням в середовищі моделювання 3ds Max. Тобто, якщо висота фігури (отриманої в результаті shell) повинна була дорівнювати 20 мм, то зараз вона складає всього 8,47мм.

 

        Подібні особливості зустрічаються і зі сплайнами. Наприклад, намалюємо два прямокутника, другий трошки відмасштабуємо і створимо ще один трішки меншим. Тепер, до першого прямокутника додамо модифікатор sweep, в якості перерізу оберемо третій прямокутник і аналогічні дії проведемо з другим. Таким чином, можна бачити, що переріз  другого відмасштабованого прямокутника помітно відрізняється від заданого перетину.

 

         Для сплайнів характерна ще одна особливість. Скопіюємо дві фігури, перепризначимо профіль. Тепер ми можемо бачити, що масштабування профілю абсолютно ніяк не впливає на результат sweep. Але якщо відредагувати профіль за допомогою модифікатора edit spline, то побачимо, що профіль отриманий в результаті sweep і змінений профіль помітно відрізняються один від одного. Це відбувається тому, що модифікатори, застосовані після масштабування, працюють з певною пропорцією, і побачити її можна, якщо натиснути правою кнопкою мишки на іконку select and Non-uniform scale у верхній панелі інструментів. Таким чином ми бачимо, що дана фігура зменшена по осі Y, а по осі X збільшена майже два з половиною рази.

 

          Розглянемо способи, як змусити модифікатори працювати правильно, зберігши форму нашої кривої. Особисто я використовую два способи. Перший - це обмоделювання. Створюємо новий spline і наводимо форму нашої кривої. Застосувавши sweep для даної кривої, бачимо, що він працює правильно.

 

         Для тих випадків, коли форма кривої є складною, а процес обмоделювання дуже трудомісткий, існує другий спосіб, який полягає в тому, щоб приєднати нашу криву до геометрії, яка які раніше не трансформувалася. Тобто ми малюємо rectangle, застосовуємо до нього модифікатор edit spline і застосовуючи команду attach приєднуємо до нього криву. Після чого, видаляємо прямокутник і центруємо pivot. Тепер, якщо ми застосуємо модифікатор sweep до даного профілю - бачимо, що він також працює правильно.

 

         Повернемося до плейнів. При роботі з об'ємною геометрією другий спосіб найчастіше виявляється набагато швидшим та працює аналогічно. Спочатку  видалимо старий модифікатор shell. Потім:

 

1. створюємо box;

2. застосуємо до нього модифікатор edit poly;

3. приєднуємо до нього plain;

4. видаляємо box;

5. центруємо pivot.

 

         Застосувавши модифікатор shell, побачимо, що значення параметрів модифікатора shell відповідає реальним значенням в середовищі моделювання 3ds Max.

 

         Подивимося, чи є можливість такого масштабування, щоб не доводилося користуватися ні першим ні другим способом. Створимо циліндр. Тут важливо дотримуватися одного правила: застосовувати масштабування в середині модифікатора, наприклад, всередині edit poly.  можемо змінити розмір як приблизно так і збільшувати або зменшувати об'єкт в точну кількість разів, наприклад в півтора рази.

 

         Тепер, якщо ми подивимося параметри масштабування то побачимо, що скрізь встановлено 100%, це означає, що всі наступні модифікатори працюватимуть правильно. Також, досить часто використовується модифікатор FFD2x2x2, яким за допомогою простого пересування ключових точок можна підігнати об'єкт під потрібний нам розмір. Аналогічна ситуація і зі сплайнами, з єдиною відмінністю, для масштабування ми використовуємо замість модифікатора edit poly модифікатор edit spline.

 

         Всім дякую за увагу. До нових зустрічей.

↑ Нагору

© 2020 Seed of Art. Школа 3D візуалізації.

  • Hаш Youtube канал
  • Ми в instagram
  • SeedOfArtSchool на карті Google
  • Facebook сторінка